Вакансии за границей

Скільки коштує проживання у Польщі? ⠀


Витрати на проживання в будь-якій країні світу залежать, перш за все, від індивідуальних потреб та можливостей кожної людини. Тож стверджувати, що місяць проживання в Польщі коштує якусь точну суму — некоректно.

Однак, можна розрахувати, якої суми буде достатньо для задоволення базових людських потреб. Так, у Польщі існує два поняття, за якими можна приблизно визначити вартість проживання в країні:

🔻мінімум існування
🔻соціальний мінімум.

Ці показники опрацьовує державний Інститут Праці та Соціальних Справ Польщі.

Мінімум існування, який також називають біологічним мінімумом, — це показник, що визначає найнижчий допустимий рівень задоволення потреб. Якщо цю межу перетнути, психічному та фізичному здоров’ю людини загрожуватиме небезпека.

Для прикладу, у 2019 році мінімум існування в Польщі для однієї людини становив в середньому 616,55 злотих на місяць, або близько 21 зл на день. У цю суму входять витрати на їжу, соціальне помешкання, одяг і взуття, ліки та засоби гігієни.

Соціальний мінімум – це показник добробуту (вартість кошика продуктів і послуг), але припускає вже нижню межу мінімального добробуту. Крім їжі і проживання, параметр враховує необхідний набір послуг в галузі культури, освіти дітей, розвитку та ін.

x